Про фонд
Програма Гідна старість
Актуальні збори
Зі всією звітністю фонда можна ознайомитись тут
Ми допомагаємо самотнім літнім людям
Наші актуальні збори
Волонтерство
Нам потрібна твоя підтримка. Приєднуйся до нас
Отримати допомогу
Потрібна допомога? Звернись до фонду Let's help
Звітність
Дізнайся про те, хто ми та що вже зробили
МЕНЮ

Місія, цінності та цілі
фонду Let's Help

Благодійний фонд Let's Help з 2015 року системно допомагає літнім людям та працює над створенням гідної старості в Україні. Наразі під опікою фонду перебувають десятки тисяч літніх людей та 122 геріатричних пансіоната у 14 областях України.
НАША МІСІЯ
НАШІ ЦІННОСТІ
Робити старість в Україні гідною та щасливою. Об'єднувати людей, надихати на добрі справи.
Гідність, емпатія, системність.
НАША МІСІЯ
Робити старість в Україні гідною та щасливою. Об'єднувати людей, надихати на добрі справи.
НАШІ ЦІННОСТІ
Гідність, емпатія, системність.
НАШІ ЦІЛІ
 • Реалізація найкращих світових стандартів та практик у сфері надання допомоги людям літнього віку;
 • Зміна культури старіння в Україні;
 • Створення безпечного, щасливого, комфортного середовища та найкращих умов для літніх людей в Україні;
 • Поглиблення діалогу між державними органами та суспільством заради досягнення спільної мети – повноцінного, довгого та щасливого життя українців
 • Реалізація найкращих світових стандартів та практик у сфері надання допомоги людям літнього віку;
 • Створення безпечного, щасливого, комфортного середовища та найкращих умов для літніх людей в Україні;
 • Заснували навчально-соціальний проєкт Університет третього віку «Протон», який забезпечує безбар'єрний доступ до освіти та саморозвитку для людей у віці 60+.
 • Поглиблення діалогу між державними органами та суспільством заради досягнення спільної мети – повноцінного, довгого та щасливого життя українців.
Засновники фонду
Благодiйний фонд Let's Help створений 21 квітня 2015 року родиною Бондаренко, засновниками Групи Компаній «ЛІГА», яка з 1991 року працює на ринку України.

В перші роки існування фонду усі адміністративні витрати взяли на себе засновники, що дозволило БФ Let's help стати найбільшим за масштабами допомоги фондом, який підтримує людей похилого віку.

Фонд працює поза політикою та активно залучає партнерів і благодійників до підтримки програм фонду.

У 2017 році фонд ініціював програму "Гідна старість" - програма якісних змін життя для літніх людей в геріатричних пансіонатах.

 • СЕРГІЙ БОНДАРЕНКО
  Президент Групи Компаній «ЛІГА»
 • МАРИНА БОНДАРЕНКО
  Голова Ради Директорів ЛІГА:ЗАКОН
 • ДМИТРО БОНДАРЕНКО
  Генеральний директор Групи Компаній «ЛІГА»
 • МИХАЙЛО БОНДАРЕНКО
  Керуючий партнер Lamor Ukraine
Голова правління
ОЛЬГА БОНДАРЕНКО
«Чим більше добрих справ ви робите, тим частіше відчуваєте позитивні емоції. Тому, якщо хочете зробити своє життя більш щасливим та наповненим, приєднуйтесь до нас і щиро допомагайте тим, хто цього потребує!»
Наша команда
 • ОЛЬГА
  БОНДАРЕНКО
  Голова правління, ідейна натхненниця фонду
 • КАТЕРИНА
  СУСЛІЧ
  Операційна директорка фонду
 • ВІКТОРІЯ
  СУХОДОЛЬСЬКА
  Програмна директорка фонду
 • ЛЮДМИЛА
  ВОВК
  Бухгалтерка фонду
 • НАТАЛІЯ
  МАКЄЄВА
  Менеджерка програми "Гідна старість"
 • ЯНА
  СИДОРЦОВА
  Комунікаційниця
 • ЛІЛІЯ
  ЧЕРНЯВСЬКА
  Офіс-менеджерка
 • ЮЛІЯ
  НЕГОВСЬКА
  Ректорка Університету третього віку "Протон"
Основні напрямки системної діяльності
фонду Let's Help
 • ДОПОМОГА ГЕРІАТРИЧНИМ ПАНСІОНАТАМ
  Покращуємо побутові умови для підопічних у геріатричних пансіонатах (новий посуд, постіль, гігієнічні засоби).

  Проводимо регулярне навчання для персоналу.

  В 2022 році закупляли для геріатричних закладів генератори (21+ шт) та твердопаливні котли для того, щоб підопічні пансіонатів під час довготривалих вимкнень світла почувались комфортніше.

  Дбаємо про безпеку: встановили 1094 "тривожні кнопки" для виклику персоналу у 30 геріатричних пансіонатах Київщини.

  Впроваджуємо додаткові сервіси для підопічних пансіонатів - спортивна зала, косметичні послуги тощо.

  Організовуємо якісне та змістовне дозвілля.
  1
 • РОБОТА З ДЕРЖАВОЮ
  Підвищення якості життя людей похилого віку в Україні неможливе без впровадження змін на рівні держави, зміни нормативних актів та системи роботи відповідальних органів. Тому ми активно працюємо з державними інституціями.

  Голова фонду Ольга Бондаренко входить до Координаційної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, є членкинею Ради безбар'єрності при Кабінеті міністрів України, була радником Міністра Соціальної політики України.

  Фонд долучився до розробки нового Типового положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, яке підвищує вимоги до безпеки та умов проживання у геріатричних закладах.

  Наразі фонд веде активну участь у запровадженні системного навчання для працівників геріатричних закладів. Адже тільки системне навчання може призвести до суттєвих змін та покращення умов геріатричних пансіонатів.
  2
 • ПІДВИЩЕННЯ КУЛЬТУРИ СТАРІННЯ
  Ми прагнемо підвищити цінність людини похилого віку, змінити ставлення до пенсіонерів. Людина у віці старше 60 років не має бути залежною та немічною, а має залишатися самодостатньою, бути активним членом суспільства.

  Ми створили експертну платформу Український Пенсійний Форум, в рамках якої відбувається дискусія та започаткована робота над формуванням стратегії забезпечення гідної старості в Україні.

  Заснований нами навчально-соціальний проєкт Університет третього віку "Протон" забезпечує безбар'єрний доступ до освіти та саморозвитку для людей у віці 60+.

  А проєкт "Безкоштовні кінопокази для пенсіонерів", які проходять щотижня в кінотеатрі "Жовтень", дозволяють літнім людям проводити цікаве дозвілля та бути в контексті сучасної кіноіндустрії.
  3
Історія фонду
1
21.04.2015
Заснування МБФ "Let's help!"
2
05 - 07.02.2016
Фотовиставка «Світ очима самотності». Унікальний фотопроект про життя у закладах, якими опікується Фонд. Фотопроект презентує зворушливі фото бабусь і дідусів, дітей-сиріт та відверто представляє їхній побут. Постійна сторінка проекту на порталі ЛІГА.net – http://www.liga.net/projects/loneliness/
3
05 - 07.02.2016
Відкриття Клумби-Янгола в Києві. На перший день народження ми подарували усій громаді Києва клумбу у вигляді Янгола – символу Фонду. Арт-об'єкт розташований на проспекті Перемоги, в районі станції метро «Берестейська»
4
25.02.2017
Флешмоб #ГіднаCтарість у соціальних мережах, приурочений до старту програми «Гідна старість». Акція набула широкого розголосу, до неї долучилися багато користувачів мережі Facebook, які розповіли, як у їхньому розумінні виглядає #ГіднаCтарість.
1
25.01.2017
Старт першої в Україні великої благодійної програми «Гідна старість», спрямованої на системне покращення життя самотніх літніх людей у геріатричних пансіонатах. В рамках програми виконується широкий фронт робіт – від заміни посуду та постільної білизни до ремонту приміщень.
2
25.02.2017
Фонд "Let's hеlp" зібрав 2 814 243 гривні за допомогою благодійної гала-вечері WHITE BOX.
3
05 - 07.02.2016
Відкриття інклюзивного дитячого майданчика у Ботанічному саду ім.Гришка.
4
02.07.2017
Відкриття інклюзивного дитячого майданчика у Ботанічному саду ім.Гришка. Майданчик спроектований універсальним і розрахований не тільки на дітей з особливими потребами. Тут встановлені 3 види гойдалок, на яких одночасно можуть кататися 14 дітей. Для облаштування майданчику Фонд залучив 87 тисяч гривень.
1
10.07.2018
Проведення першого Всеукраїнського флешмобу #LetshelpBABUSHKAS, з метою привернути увагу суспільства на неплатоспроможність самотніх пенсіонерів та допомогти їм придбати елементарні продукти харчування. Середній чек покупки складає 250-300 грн. На ці гроші волонтери флешмобу мають змогу придбати найнеобхідніші продукти харчування – гречку та інші крупи, цукор, молоко, масло, сир, м'ясні вироби, солодощі тощо. Акція стала регулярною та проводиться щороку.
2
30.07.2018
Завершення першого етапу проекту «Чарівна кнопка». Забезпечили кнопками виклику персоналу 13 геріатричних центрів Київської області.
3
2019
Першими в Україні запустили навчальну програму для керівників, медичного і молодшого медичного персоналу геріатричних пансіонатів. Програма покликана на системні зміни мислення персоналу, який працює з літніми людьми, з метою підвищення рівня сервісу в геріатричних пансіонатах.
4
2019
Флешмоб #letshelpbabusya став Всеукраїнським та все більше людей залучаються на допомогу малозабезпеченим бабуням і дідуням, оплачуючи їхні покупки в супермаркетах.
1
2019
Флешмоб #letshelpbabusya став Всеукраїнським та все більше людей залучаються на допомогу малозабезпеченим бабуням і дідуням, оплачуючи їхні покупки в супермаркетах.
2
Грудень 2019
Провели відкритий чемпіонат з плавання для дітей з інвалідністю "Новорічні старти" за підтримки партнера Kyivparaswim, нагородивши учасників призами та подарунками.
3
02.09.2020
Ухвалено Положення про про будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, до розробки якого долучилась команда МБФ "Let's help". Засновниця Фонду Ольга Бондаренко стала радником міністра соціальної політики. Вона також входить в Раду безбар'єрності при Кабміні та активно бере участь у реформуванні системи геронтології в Україні та створенні інклюзивного середовища.
4
18.06.2021
Було відкрито перший в Україні спортзал у державному будинку для літніх людей - Горностайпільському геріатричному пансіонаті. Завдяки партнерам LIGA.Life, ТОВ "Іст Лоуд Груп" та SPORT LIFE на облаштування сучасного спортзалу вдалось зібрати 323 104 гривні.
1
22.02.2022
22.02.2022 року – почалось повномасштабне вторгнення росії на Україну. Благодійний фонд зібрав усі сили та всіх небайдужих волонтерів та почав розвозити продуктову допомогу та ліки першої необхідності літнім людям, які залишились в Києві.
2
Березень-квітень 2022
Відкрили напрямок "Адресна допомога" для надання продуктової допомоги людям похилого віку, які залишились без родинної підтримки. Заручились підтримкою іноземних партнерів, отримавши від них допомогу у вигляді продуктів довготривалого зберігання, засобів гігієни, ліків та засобів для догляду за тілом.
3
Літо 2022
Розпочали грандіозну підготовку пансіонатів до опалювального сезону 2022р: закупівля генераторів, твердопаливних котлів та теплого одягу для стареньких. Паралельно забезпечували пансіонати медичним обладнанням – влітку закупили 25 крісел колісних, 37 стільців-туалетів, 59 ходунків, 20 милиць.

За підтримки Figaro Catering влаштували масштабне приготування, а потім і годування варениками для 1000 хлопців та дівчат із ЗСУ
4
01.09.2022
Розпочали Всеукраїнську акцію «НЕ ЗАЛИШАЙ НА САМОТІ» спільно з AROMA KAVA, мета якої – забезпечити 1 000 одиноких пенсіонерів продуктовими наборами на осінь!
1
Жовтень 2022
Університет третього віку "Протон" відновлює свою діяльність та запускає онлайн курси для студентів (літні люди 60+), які виїхали за кордон або у інші міста України, але сумують за рідною країною та мають величезну потребу в спілкуванні та психологічній підтримці.

Студенти "Протон" також починають приймати актувну участь в благодійних акціях фонду, направлених на допомогу ЗСУ та постраждалим від російської агресії.
2
Вересень-жовтень 2022
У вересні 2022 року повернули можливість чути пенсіонеру Олександру Кругліковському (63 роки, Київ), купивши йому слуховий апарат.

У жовтні 2022 року повернули можливість бачити Людмилі Данилівні (83 роки) з Богуслава.
3
Осінь 2022
Продовжуємо направляти благодійну допомогу в південно східні регіони України; допомагати з евакуацією літніх людей в більш безпечні місця України; забезпечувати геріатричні заклади засобами гігієни та продуктами довготривалого зберігання.

Роздали понад 2000 продовольчих кошиків одиноким літнім людям в Київскій, Житомирській, Чернігівській, Сумській та Харківській областях.

Зібрали кошти на закупівлю 140 індивідуальних наборів (вовняна безрукавка + теплі) для людей старшого віку, які не мають родинної підтримки та найбільше постраждали від війни.
4
Зима 2022
Придбали та передали до пансіонатів 21 генератор (за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та CARE Deutschland) в рамках Грантової гуманітарної програми "Гуманітарна солідарність".

Успішно реалізували щорічну зимову акцію "ОГОРНИ ТЕПЛОМ", направлену на забезпечення теплом та затишком людей похилого віку в геріатричних закладах. Цього річ закуповували теплі набори індивідуального одягу (вовняна жилетка та капці, шкарпетки, ковдра, подушка).
1
Весна 2023
Успішно реалізували щорічний благодійний збір "Великодній кошик для самотніх стареньких", надавши продуктову допомогу 985 самотнім бабуням та дідуням в Київській та Чернігівській областях.

Розпочали благодійний проєкт "Подаруй комфорт", метою якого є оновлення в пансіонатах старої постільної білизни на нову.

Передали Bandera Power для ЗСУ через командира батальйону патрульної поліції особливого призначення «Миротворець».
2
Березень 2023
Відновили безкоштовні кінопокази для пенсіонерів у кінотеатрі "Жовтень". Щотижня всі охочі, кому виповнилось 60 років, можуть отримати безкоштовний квиток на ранковий благодійний кінопоказ від БФ Let's help.
3
21.06.2023
З метою відволікти самотніх людей похилого віку від новин та поганих думок, Let's help оголошує збір книжок для геріатричних пансіонатів.

Проєкт "Подаруй книжку бабуні чи дідуні" підхоплюють як бізнеси, так і фізичні особи, надсилаючи нам книжки з різних куточків України та світу.
4
01.07.2023
Let’s help став членом експертної групи «Міжпоколінна солідарність».

1 та 2 червня Let’s help навідався у Краків, де відбулась зустріч та обмін досвідом між польсько-німецько-українськими представниками.

Обговорювали демографічні виклики, які стоять перед Польщею та іншими країнами-членами Європейського Союзу. Побачили на власні очі та поговорили особисто з українцями старшого віку, які змушені були покинути Україну та почати життя в Польщі «з нуля».
Обговорили становище людей похилого віку в Україні, матеріальних потреб таких людей та потреб громадських організацій і фондів, які опікуються пенсіонерами. І перспективи співпраці польських та німецьких організацій людей похилого віку з організаціями в Україні
ПроЄкти, якими ми пишаємося
#Letshelpbabusya
Фонд Let's help започаткував флешмоб #Letshelpbabusya (раніше #letshelpbabushkas), щоб привернути увагу до критичної фінансової ситуації, в якій перебувають українські пенсіонери.

Волонтери у магазинах по усій країні пропонують пенсіонерам наповнювати продуктові кошики та оплачують їх на касі. Зазвичай один чек складає від 200 до 300 гривень. Це найнеобхідніші продукти повсякденного вжитку - гречка, цукор, макарони, олія, консерви.
Щоб стати волонтером, варто було лише зареєструватися на сайті "Let's help". Однак багато українців взяли участь у флешмобі без реєстрації. Серед них - відомі співаки, блогери, громадські діячі та журналісти.

Акція стала регулярною та охопила усі регіони України.

Флешмоб #letshelpbabusya визнано кращим в Україні кейсом з корпоративної соціальної відповідальності.
Волонтерчики
"Волонтерчики" - це перший Всеукраїнський дитячий волонтерський рух, основною метою якого є виховання в дітях чуйності, відповідальності та розуміння цінності взаємодопомоги. Зробити разову акцію та відчути себе героєм круто, але благодійність – це не геройство, це – образ життя. Ми вчимо дітей не намагатися стати суперменами, а робити маленькі справи, які роблять світ навколо кращим.
Наші волонтерчики відвідують самотніх бабунь і дідусів в геріатричних пансіонатах, привозять їм посмішки та подарунки; влаштовують для людей літнього віку незабутні свята; допомагають висаджувати дерева та квіти біля геріатричних пансіонатів, весело та з користю проводять разом час.
White Box
White BOX - це благодійний аукціон робіт сучасного мистецтва та унікальних речей. Мета торгів – допомога людям літнього віку, що проживають в геріатричних пансіонатах.

Перший аукціон WHITE BOX відбувся 24 лютого 2017 року у Києві.

29 жовтня 2017 року Фонд "LET'S HELP" провів другий благодійний захід "White Box" на підтримку програми «Гідна старість». На аукціоні вдалось зібрати 2 814 243 гривень.

14 листопада 2018 року пройшла третя Гала-вечеря.

Під час цього аукціону вдалось зібрати 7 500 000 гривень.

21 листопада 2019 відбулася ще одна благодійна гала вечеря "White Box". Фонд Let's help зібрав 6 600 000 грн під час цього благодійного заходу.
Black Box
У 2015 році БФ "LET'S HELP" ініціював соціально-благодійний проєкт BLACK BOX в обласних центрах України.


«BLACK BOX» – це всеукраїнський проект, що має на меті наповнити спеціалізованою літературою бібліотеки та школи для незрячих дітей шляхом придбання принтерів Брайля у найбільші обласні центри України.
Проєкт передбачає організацію у різних містах України гала-вечерь для представників місцевої еліти, де відвідувачі не просто жертвують кошти на благодійність, а й на декілька годин занурюються у повну темряву, що дозволяє їм доторкнутися до світу незрячих людей.

"BLACK BOX" – вечеря в темряві, унікальний благодійний захід, на якому люди не просто жертвують гроші, але й на пару годин опиняються на місці незрячої людини.
У 2018 році БФ "LET'S HELP" реалізував проєкт "ТРИВОЖНІ КНОПКИ" у геріатричних закладів Київщини.

«ТРИВОЖНІ КНОПКИ» – це проєкт, завдяки якому в кожній кімнаті встановлюються, індивідуально для кожного підопічного, кнопки виклику персоналу. Це дозволяє літнім людям миттєво сповіщати про погіршення самопочуття і персонал закладу може надати своєчасну допомогу.
Загалом у Київській області було встановлено 663 кнопки. Персоналу закладів видано 42 пейджери та підключено 17 інформаційних табло (в кімнатах для персоналу), на яких відображається, хто і коли з підопічних зробив виклик. Загальна сума проєкту становила 330 029 грн.

Проєкт фонду вже підхопила держава та планує встановити подібні кнопки й в інших областях України.
18.06.2021 за сприянням БФ "LET'S HELP" було відкрито перший в Україні спортзал у державному будинку для літніх людей.

Облаштували спортзал у Горностайпільському геріатричному пансіонаті, де проживає 86 людей похилого віку. На 324 тисячі гривень благодійних внесків проведено ремонт приміщення, закуплено декілька видів тренажерів та спортивне знаряддя.
Проект реалізовано за підтримки Liga.life, ТОВ "Іст Лоуд Груп" та Sportlife.

Перше заняття-інструктаж для підопічних пансіонату провів досвідчений лікар-реабілітолог. Надалі спортсмени поважного віку будуть самостійно виконувати спеціально підібраний комплекс вправ – в приміщенні встановили монітор, на якому транслюватимуть навчальні відео-ролики.
Джерело одного або декількох зображень на цій сторінці: depositphotos.com
04112 м. Київ, Україна, вул. Парково-Сирецька, 23
© 2023 Let's help! Всі права захищенні