Гідна старість

У Київській та Черкаській областях 1 434 особи знаходиться під опікою держави у загальних та спеціалізованих будинках престарілих. Переважна більшість з них покинуті, самотні, хворі, вони не можуть самостійно обслуговувати себе і потребують постійної уваги та догляду.

Цим закладам катастрофічно не вистачає фінансування. Умови перебування людей у них ганебні. Стареньким часто не вистачає елементарних речей – памперсів, білизни, засобів особистої гігієни, одягу, посуду тощо. Не кажучи вже про елементи комфорту, затишку і як наслідок – позитивних емоцій та гарного настрою.

Фонд «Давай допоможемо» знає про проблеми самотніх стареньких не з чуток, адже протягом 2,5 років ми системно працюємо з будинками престарілих і дійшли висновку, що одними памперсами і солодощами ситуацію не покращити. Для того, щоб досягти нашої мети – створити для мешканців будинків престарілих гідні умови життя, скрасити їх побут, подарувати їм радість і щасливу старість, яких сьогодні вони позбавлені, – потрібні кардинальні і глобальні кроки.

1 434 людини – це 1 434 долі. Вони віддали країні та суспільству усіх себе, свою працю, свої знання і вміння. І на старості років опинилися викинутими на узбіччя життя. Вони самотні і покинуті, але не завжди одинокі – в багатьох є рідні. Інша справа, що старі і немічні люди нікому не потрібні. Простіше здати таку людину під опіку держави, аніж самому доглядати її.

Самотніх літніх людей зазвичай обходять стороною і спонсори, і благодійники, і держава. Одні не розглядають цю категорію потребуючих як об’єкт надання допомоги, адже «треба дивитися у майбутнє, а ці люди уособлюють минуле». Другі обирають інші пріоритети соціальної діяльності, здатні принести швидшу віддачу та більш вигідні інвестиції у престиж. Тема старих покинутих людей невдячна і болюча, займатися нею можуть лише справжні доброчинці.

Фонд «Давай допоможемо» ставить перед собою амбітну мету: створити атмосферу рідної домівки для покинутих літніх людей, дати їм можливість гідно провести останні роки свого життя. З цією мето Фонд розпочинає програму «ГІДНА СТАРІСТЬ», у рамках якої поступово покращуватиме життя самотніх літніх людей в будинках для людей похилого віку.

social
Що ми хочемо зробити

Фонд планує виконати широкий фронт робіт з метою створення комфортних умов перебування стареньких: від закупівлі необхідних речей, засобів гігієни і посуду до заміни меблів, ремонту приміщень та оновлення основних комунікацій. Для цього ми розробили три основні проекти: “Комфорте життя”, “Здорове життя” та “Насичене життя”.

38 геріатричних центрів – учасників програми
1 434 підопічних самотніх пенсіонерів

Зі звітами по програмі ви можете ознайомитися у розділі «Звітність фонду».

Фотозвіт у розділі  «Фотогалерея».

Проекти