fbpx
209
Міжнародний день волонтера
05-12-2016 00:00
05-12-2016 00:00

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам святкувати саме цей день як день добровольця.

1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху в світі. В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х років минулого століття.

Волонтери – багатство народів. Волонтерство грунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибоку повагу до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у різноманітних акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків для людей похилого віку, лікарень швидкої допомоги тощо. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф і природних катаклізмів або інших надзвичайних ситуацій.

У Загальній декларації волонтерів, прийнятій на XVI Всесвітній конференції волонтерів 2001 року в Амстердамі, визначені наступні принципи діяльності волонтерів:

  • визнання права на закріплення за всіма чоловіками, жінками і дітьми, незалежно від їх раси, віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;
  • поваги гідності та культури всіх людей;
  • надання допомоги, безкоштовних послуг особисто або організовано у дусі партнерства і братерства;
  • визнання рівної важливості особистих і колективних потреб, сприяння у їх забезпеченні;
  • перетворення волонтерства на елемент набуття нових знань і навичок, вдосконалення здібностей, стимулюючи при цьому ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем.

Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Волонтер – покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їх соціальної підтримки.

Джерело: Work.ua

{Detailed information}

{Begin event}

05-12-2016 00:00

{End event}

05-12-2016 00:00
{Organizer}

Email:

events@letshelp.com.ua

{Phone}

+38 (044) 221-61-21 (менеджер заходу)

{Address}