Новини

Студентів Університету третього віку "Протон" навчили основам самооборони

16 студенток і студентів Університету третього віку «Протон», який заснував Фонд Let's help, зібралися у тренувальній залі Київського інституту менеджменту, щоб навчитися основам стрес-підготовки та самозахисту.

Як пояснила ректор університету третього віку «Протон» Жанна Саврилова, у людей старшого віку є велика цікавість до подібних занять – за даними Національної поліції України, лише за 8 місяців 2021 року в Україні було скоєно понад 8,5 тисяч кримінальних правопорушень щодо осіб літнього віку.

«Люди хочуть знати, як захистити себе. Це – пробне заняття, не виключено, що згодом ми додамо самооборону до нашої постійної навчальної програми, бо запит на неї є і він великий», – говорить Жанна Саврілова. 

Основам самозахисту людей старшого віку вчив інструктор зі стрес-підготовки та систем ближнього бою Костянтин Ульянов. Він розповів присутнім про зелену, жовту і червону зони безпеки та як саме поводитися у кожній з них, пояснив, чому важливо бути спостережливими, час від часу озиратися і уважно дивитися, хто йде поруч чи позаду. Пояснив, як діяти у потенційно небезпечних ситуаціях. А ще навчив правильно кричати і просити про допомогу, а також розповів, як самим безпечно пропонувати допомогу, якщо ви стали свідками нападу, бійки чи будь-якого іншого конфлікту. Тренер також порадив завжди мати з собою ліхтарик, свисток і газовий балончик.

Після лекційної частини пенсіонери взяли участь у практичних заняттях, під час яких Костянтин Ульянов разом зі своїми помічниками моделювали небезпечні ситуації та вчили правильно в них діяти.

«Самозахист – це важлива тема, я би сказала – життєво необхідна. Треба вміти захистити себе і своїх близьких. Я люблю вчитися, вчусь все життя, тому із задоволенням прийшла на це заняття, – розповідає 64-річна Галина Максименко, студентка Університету третього віку «Протон». – Я зіграла в двох змодельованих ситуаціях і тепер розумію, що я робила не зовсім правильно і як я маю діяти насправді. Було корисно почути від тренера і про ліхтарик і свисток, які потрібно мати при собі завжди, бо вони допомагають не лише у ситуаціях із непевними людьми, а й у випадку з бродячими собаками».