fbpx

Я читаю руками

Візит команди МБФ «Давай допоможемо!», 20.04.2015 р. до ГО Користувачів комп’ютерних технологій для інвалідів «Вікно в світ», м.Київ

Центр для людей з вадами зору, був створений в Києві у 1998 році. За роки свого існування допоміг тисячам незрячих людей. В центрі абсолютно безкоштовно навчають людей, які втратили зір або ж з народження сліпих.

Працює центр за трьома основними напрямками:

  • Навчання письму та читанню шрифтом Брайля;
  • Сенсорне навчання на телефонах — допомагає незрячим людям орієнтуватися по місту з мапою у телефоні, розрізняти купюри, кольори та багато інших корисних речей;
  • Вчать працювати на спеціальних комп’ютерах для сліпих — це дає змогу повноцінно працювати на роботі, спілкуватися та взагалі соціально адаптують сліпих людей.

Наша комproject_03анда поспілкувалась з працівниками центру, які самі є незрячими. Це допомогло нам по-новому подивилися на проблему сліпих людей у нашому місті. Ми навіть не уявляли, наскільки вони соціально не захищенні і не мають необхідних умов для існування. Вони поділилися з нами проблемами, про які ми навіть не замислювалися – як сліпій людині купити продукти у великому супермаркеті, як перейти дорогу без звукового світлофору, як впізнати номер необхідного тролейбусу, де придбати дитячі книжки шрифтом Брайля та інші не менш важливі проблеми сліпих людей. Тільки уявіть — незрячі люди кожного дня стикаються з такою кількістю викликів та незручностей!

Основна потреба центру на сьогодні – це закупівля принтеру Брайля. Їх старий з 1985 року просто перестав функціонувати від поважного віку. Наш Фонд працює над реалізацією цього проекту. Дякуємо кожному благодійнику за ваш внесок! Приєднуйтесь до благодійної справи і давайте разом допоможемо людям з вадами зору у Києві!