fbpx

Помираю в клітці!

Поїздка команди МБФ “Давай допоможемо” 15.04.2015 р. у притулок для бездомних тварин в смт.Бородянка, Київської обл.

Наша команда навідала скандально відомий притулок для бездомних тварин в смт.Бородянка. На даний момент в притулку знаходиться близько 250 тварин. Цього разу ми привезли до притулку корм для собак, ошийники та кістки з м’ясом. Співробітники притулку показали нам умови, в яких знаходяться тварини, розповіли про роботу персоналу та потреби закладу.

Наш пIMG_7533одив викликали собаки, які забивалися в куток, як тільки ми підходили до вольеру (див. Фото). НапередодDSC_7856ні цього візиту, наша команда здійснила поїздку до схожого притулку длябездомних тварин “Сіріус”, де знаходиться більше 2, 5 тис. !! тварин, і там ми побачили зовсім іншу ситуацію — хоча тварин багато, проте вони дуже дружні і жодна з них не забивалася в куток.

Іншою причиною здивування станом речей у притулку Бородянки стали абсолютно чисті і сухі столи в зачиненій операційній та медичному кабінеті (див.фото) — це особливо дивно, враховуючи наявність чотирьох медичних працівників у штаті притулку! Знову ж, для порівняння — у “Сіріусі” на декілька тисяч тварин лише п’ять чоловік обслуговуючого персоналу, немає жодного медпрацівника, і у такій ситуації, аби турбуватися про життя тварин, директор притулку сама навчилася робити операції, уколи та перев’язки. У притулку «Сіріус» немає облаштованого медичного кабінету чи операційної, проте вони знайшли вихід – виділили невеличку кімнатку під операційну і лікують там тварин своїми силами, бо лікар приїздить на декілька годин лише раз на тиждень!DSC_7683

Що ж до того, як кормлять тварин у притулках, також різниця очевидна. У притулку Бородянки тварин годують двічі, зі слів заступника директора, але при цьому котли на кухні були холодні, а сама кухня зачинена. Для порівняння, погляньте на знімки процесу приготування їжі у «Сіріусі» (див. фото) – прямо на вулиці люди цілодобово варять їжу для того, щоб нагодувати декілька тисяч тварин; варять на дровах, у великих каструлях і потім самотужки розвозять на тачках по величезній території притулку.

При цьому у «Сіріусі» у декількох людей персоналу вистачає сил і часу прибирати вольєри тварин, для того, щоб не було жодного запаху і смороду, адже витяжки і система вентиляції не працюють або відсутні. Коли потрапляєш до притулку у Бородянці,IMG_7536 в якому працює декілька штатниDSC_7846х прибиральників, на додачу до медпрацівників і піарщиці!, – сморід виїдає очі. Наша команда була змушена ходити, прикриваючи ніс по усіх вол’єрах з тваринами. І ось поки ми ходили, і згадували «Сіріус», нас не залишало одне єдине питання: одні й ті ж непрацюючі системи вентиляції і стоки, але у Бородянці декілька прибиральників на 250 собак – і в вол’єрах жахливий сморід, а у «Сіріусі» лише п’ять працівників на 2500 тис. собак – і ніде немає такого жахливого запаху.

Перед поїздкою, знаючи про проблеми притулку і скандали навколо нього, ми щиро вірили, що зараз приїдемо і впевнимося, що все змінилося, що із усіх помилок зроблено висновки, і тварини добре доглянуті. Але ця поїздка залишила неоднозначні враження у нашої команди, і в результаті з’явилося більше питань, ніж відповідей. Хочеться сподіватися, що тварини в цьому притулку дійсно зігріті теплом і турботою. Далі буде…

|
Поділитися в соц. мережах: