fbpx

На крок ближче до Бога: житомирські незрячі отримали Молитовники шрифтом Брайля

16 листопада 2016 року Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» та Український фонд благодійництва передали незрячим Житомирщини Молитовники, видрукувані шрифтом Брайля. Від імені фонду «Давай допоможемо» в акції взяла участь менеджер-організатори виїзних заходів Віта Сидоренко.

Проект був започаткований у рамках щорічної доброчинної акції «Мальованські забави», під час якої житомирські благодійники проголосили про своє прагнення передати якомога більшій кількості незрячих людей Молитовник шрифтом Брайля, аби надати їм можливість доторкнутися до Слова Божого.

Зібравши на «Мальованських забавах» частину коштів, необхідних для реалізації проекту, один з організаторів акції – наші друзі та партнери «Український фонд благодійництва» – звернувся фонду «Давай допоможемо» з проханням посприяти у виготовленні Молитвослова та, за необхідності, дофінансувати проект. Ми відгукнулися на цей заклик і приступили до роботи.

Треба зазначити, що Молитовник для людей з вадами зору шрифтом Брайля українською мовою з’явився півроку тому. Молитвослов, з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, було упорядковано стараннями Синодального відділу соціального служіння та благодійності Української Православної Церкви Київського Патріархату Eleos-Ukraine. На жаль, ця надзвичайно потрібна книга була видана обмеженим накладом.

Фонд «Давай допоможемо» звернувся до Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП та отримав дозвіл на використання Брайль-матриці для друку благодійного тиражу Молитовника. На замовлення фонду Республіканський будинок звукозапису і друку Українського товариства сліпих виготовив 10 примірників видання.

По два Молитвослови були передані у Житомирську обласну бібліотеку, Житомирську обласну дитячу бібліотеку та до школи-інтернату №1 для дітей з вадами зору і слабозорих дітей. Три книжки оселяться в домівках членів Житомирського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». Один примірник отримала родина Кучинських, в якій виховується донечка Оля з діагнозом ДЦП, яка має вади зору.

Люди з вадами зору не стримували сліз радості, отримуючи Молитовник, адже тепер у хвилини радості чи розпачу вони зможуть взяти до рук цю книгу і звернутися до Господа.

Житомирські благодійники планують і далі продовжувати проект з передачі Молитвословів незрячим людям. І ми їм в цьому з радістю допомагатимемо.

Висловлюємо щиру подяку усім, хто сприяє наближенню до Бога людей із вадами зору. Дякуємо Синодальному відділу соціального служіння та благодійності Української Православної Церкви Київського Патріархату Eleos-Ukraine, організаторам акції «Мальованські забави» – Українському фонду благодійництва, Фонду Родини Розенблат, ГО «Все робимо самі», Відділу соціального служіння Житомирської єпархії УПЦ КП, а також Управлінню молоді та спорту Житомирської ОДА за сприяння в проведенні акції з передачі.

Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» приділяє значну увагу людям із вадами зору. Фонд реалізовує низку проектів, спрямованих на надання їм доступу до скарбниці знань через читання. З цією метою, зокрема, започаткований всеукраїнський благодійний проект «BLACK BOX», що має на меті наповнення літературою бібліотек та шкіл для незрячих людей. Фонд проводить у різних містах України нестандартні благодійні акції – пропонує представникам місцевої еліти зануритися у світ незрячих людей, повечерявши із зав’язаними очима. Результатом акції є закупівля для кожного міста, де вона проводиться, принтера Брайля. Проект вже відбувся у Києві та Одесі, зараз тривають заходи у Львові. Окрім цього, одним з пріоритетів фонду є надання адресної допомоги людям із вадами зору.

Фото Українського фонду благодійництва і Фонду «Давай допоможемо»

[widgetkit id=”68″ name=”Передача у Житомир Молитовників Брайля”]

|
Поділитися в соц. мережах: