fbpx

Мистецтво за «Гідну старість»: частина коштів від продажу романа Марселя Тірі піде на допомогу самотнім стареньким

…У 1917-му до Києва потрапив елітний бельгійський автобронедивізіон – один з найкращих у світі. В ньому служив Марсель Тірі, тоді ще не класик світової літератури, а 18-річний офіцер.

Пробув він у Києві недовго, але встиг закохатися і пережити втрату. І написав роман. Тут і старовинні вулиці, перекреслені барикадами, і дзвони Михайлівського собору, і жахи війни, і київські товариші з ворогуючих сторін, і саме місто, яке навіть у тривожному очікуванні більшовиків продовжує жити звичайним життям.

Роман Марселя Тірі «Passage à Kiew» чекав на українського читача майже 90 років, поки випадково не потрапив до рук керуючого партнера ЮК «Юскутум» Артема Афяна. Роман був перекладений українською мовою і презентований публіці 28 лютого 2017 року в Києві у мистецькому просторі «Остання барикада». У презентації взяли участь заступник голови місії Посольства Бельгії в Києві Жан де Ланнуа, Голова Наглядової Ради МФБ «Давай допоможемо» Дмитро Бондаренко, перекладач Дмитро Чистяк, видавець Іван Степурін, керуючий партнер ЮК «Юскутум» Артем Афян.

Частина коштів, виручених від продажу роману, буде спрямована на благодійну програму «Гідна старість», яку реалізовує Фонд «Давай допоможемо». Щиро вітаємо усіх причетних до цієї важливої події у культурному житті України та дякуємо за внесок у гідну старість!