fbpx

МБФ “LET’S HELP” ТА ГК “ЛІГА” ВІДКРИЛИ ІНКЛЮЗИВНИЙ ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК У БОТАНІЧНОМУ САДУ ІМ.ГРИШКА

2 липня в Києві відбулося офіційне відкриття інклюзивного дитячого майданчику у Ботанічному саду ім. Гришка. У столиці проживає близько 12 000 дітей з особливими потребами. Втім, незважаючи на стабільне зростання кількості таких дітей, місто не розвиває інфраструктуру та не переймається проблемами соціалізації малечі.

На новий унікальний майданчик вчора завітало чимало батьків та дітей з особливими потребами. Щоб покататися на гойдалках, батькам довелося везти дітей з віддалених районів Києва, тому що відкритих майданчиків такого типу в місті більше не існує.

На гойдалки можна заїжджати колясками, тому вперше в житті діти з особливими потребами можуть кататися самостійно, тільки під наглядом батьків.

“Батьки звичайних дітей чомусь відокремлюють своїх дітей від дітей з особливими потребами. Дуже часто чутно фрази від батьків: “Не дивись на неї”. Я дуже вдячна тим людям, які спромоглися відкрити такий майданчик”, коментує Ольга Адаменко, мама маленької Соломії, які завітали на відкриття майданчику.

Новий інклюзивний дитячий майданчик вирішує одразу декілька проблем: у дітей з особливими потребами з’явилася можливість кататися на гойдалках та, найголовніше, робити це з іншими дітьми. Нові друзі, враження, емоції та соціалізація позитивним чином вплинуть на розвиток та стан дітей.

Слід зазначити, що такий інклюзивний майданчик місту подарували співробітники Групи Компаній “ЛІГА” та Міжнародний благодійний фонд “Let’s help”. Збираючи кошти, влаштовуючи ярмарки та залучаючи до своєї ініціативи дітей колектив зміг назбирати чи малі кошти для придбання унікального майданчику.

“Проблема соціальної адаптації дітей з особливими потребами дуже актуальна зараз. Нерозуміння, зневага, невігластво, забобони, страх – це соціальні фактори, присутні в сучасному суспільстві, які виступають перешкодою для розвитку дітей і ведуть до їх ізоляції від суспільства. Необхідно змінити ставлення суспільства до виховання дітей з особливими потребами. Ми хотіли створити для цих дітей простір, який би дозволяв їм розвиватися в таких саме умовах,  в яких розвиваються інші діти” – так прокоментував ініціативу співробітників Дмитро Бондаренко, генеральний директор ГК “ЛІГА”.

 

[widgetkit id=”103″ name=”Качели 0207″]