fbpx

Флешмоб #letshelpbabushkas: як українці допомагають пенсіонерам

27 жовтня, в Україні відбувся флешмоб #letshelpbabushkas. Його організатори, Міжнародний благодійний фонд «Let’s help», поділились результатами акції.
Волонтери фонду та небайдужі люди оплачували чеки самотніх стареньких на касі, а також ділились у соцмережах враженнями від участі.

Метою флешмобу було привернути увагу суспільства та посадовців до скрутного становища українських пенсіонерів. За неофіційною статистикою ритейлерів, саме самотні літні люди через копійчану пенсію змушені красти продукти у магазинах та супермаркетах.
У Києві волонтери оплачували чеки стареньких на 50 локаціях (супермаркетах, магазинах, ринках). Окрім столиці, до флешмобу долучилися  і інші регіони: Чернігів, Херсон, Дніпро, Житомир, Кропивницький, Запоріжжя, Черкаси, Кривий Ріг, Обухів, Кам’янське, Львів, Одеса, Вишневе, Хмельницький, Ірпінь, Буча та Полтава. В організації флешмобу допомогли 90 волонтерів та 5 волонтерчиків у Києві, та 35 дорослих волонтерів і 10 волонтерчиків у регіонах. До акції долучились торгові мережі «Фора», «АТБ», «АШАН», «BILLA», «VARUS», «NOVUS», «ЕКО-маркет» та «Сільпо».
Загальна сума, яку витратили на покупки, становить 95 000 грн. Витрати в основному були покриті бюджетом фонду «Let’s help». Проте зауважимо, що витрачали кошти на покупки для стареньких просто небайдужі люди, або волонтери, використовуючи особисті кошти.
Середній чек покупок становив 220 грн. Волонтери розповіли, що багато пенсіонерів не вірили, що хтось їм хоче допомогти просто так.
Зауважимо, що вчора був Щедрий Вівторок (Giving Tuesday) – день, коли вся свідома світова спільнота робить добрі справи для нужденних.
Незважаючи на те, що акція тривала всього один день, організатори закликають українців більше звертати увагу на самотніх стареньких, які не мають коштів придбати навіть базові продукти харчування.
Наступний флешмоб #letshelpbabushkas відбудеться навесні після майбутніх виборів. Це пов’язано із тим, що подібні акції недобросовісні політики хочуть використати для своєї піар-кампанії.