fbpx

Другу хвилю навчальної програми для працівників геріатричних пансіонатів завершено.

Міжнародний благодійний фонд Let’s help разом із Центром ДПО ДУ “Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України” 14-17 травня 2019 року провели навчання для працівників геріатричних пансіонатів Київської області.

Протягом чотирьох днів 60 учасників, серед яких 18 керівників, пройшли інтенсивне навчання за напрямками:

– менеджмент та управління (перший день виключно для керівників), говорили про засади системного підходу управління закладом та сучасних трендів у менеджменті, структурування власних управлінських знань та визначення рівня зрілості команди;

особливості харчування у літньому віці, фандрайзинг для організацій, загальні питання та принципи організації паліативної допомоги, особливості захворювань у літньому віці та особливості догляду за клієнтами.

Let’s help ініціював та запровадив дану навчальну програму у березні 2019 року з метою запустити трансформаційні процеси в підході по догляду за літніми людьми. Завдання курсу не тільки навчати персонал геріатричних пансіонатів основам догляду за людьми похилого віку, а також надихнути покращувати сервіс, який вони надають своїм клієнтам – самотнім дідусям та бабусям, які опинилися у даних закладах. Адже саме від керівників та працівників пансіонатів залежить комфорт та психологічний стан підопічних.

Фонд під керівництвом Ольги Бондаренко ставить собі за мету до кінця 2019 року провести навчання для працівників  28 геріатричних пансіонатів Київської області та, як наслідок, покращити життя для близько 864 дідусів та бабусь, що мешкають в них.

Основні проблеми, які фонд намагається вирішити шляхом навчання, це грубе відношення до підопічних, недостатня увага, та часто умови проживання, які принижують людську гідність – відсутність можливості індивідуально сходити до туалету (а не на очах у співмешканців), стіни пофарбовані у зелений або синій кольори, металевий посуд, а у поодиноких випадках земля з вужами та жабами замість підлоги. І якщо наявність ремонту та нових санвузлів це питання фінансування закладів, то добре та лагідне слово, належна увага своєму підопічному є безкоштовним.

Перші 30 учасників навчальної програми, яка відбулась у березні,  вже почали натхненно впроваджувати у життя набуті знання – покращилось ставлення до своїх клієнтів – дідусів та бабусь, підвищилась уважність та професійний підхід. Керівники надіслали нам перші сервісні плани з ідеями покращення умов перебування в них самотніх бабусь та дідусів: вмикати у ресторані (саме ресторан, а не столова – так пропонуємо позиціонувати приміщення для прийому їжі) музику для створення атмосфери та вчитися правильно накривати на стіл (для цього наш Фонд у кожний пансіонат закуповує новий посуд), поставити акваріум з рибками та повісити у санвузлах дзеркала, і ,навіть, повісити ширми у палатах, для того, щоб людина могла індивідуально сходити в туалет, а не на очах всієї кімнати.

Про Фонд. МБФ Let’s Help входить в ГК «Ліга» і вже більше чотирьох років піклується про життя літніх людей в Україні шляхом реалізації програми «Гідна Старість». Однією з основних задач Фонду є підвищення цінності літньої людини в суспільстві. Систематично допомагаємо бабусям і дідусям, які мешкають в ста геріатричних пансіонатах в п’яти  областях України: Київська, Черкаська, Львівська, Житомирська та Чернігівська. Кількість підопічних – 4378 осіб.

Програма “Гідна старість” включає в себе три напрямки: “Здорове життя”, “Комфортне життя” та “Насичене життя”. Ми задовольняємо першочергові потреби, а саме: замінюємо мителевий посуд на керамічний, встановлюємо кожному підопічному кнопку виклику персоналу, оновлюємо ліжка, закуповуємо нові комплекти постільної білизни та кулери для питної води.