fbpx

Блог Ольги Бондаренко: Продаємо старість. Дорого

Якось я розмовляла з одним із ТОПів банківської сфери і переконувала його допомогти дому престарілих. Там був потрібен фільтр для води. З крана ішла оранжево-іржава вода, абсолютно непридатна для вживання, і директору доводилося їздити в сусіднє село, набирати воду і привозити її в бідонах. Мій співрозмовник відповів щось на зразок: «Який сенс допомагати літнім людям? Це минуле. Я краще дітям допоможу – це майбутнє ». Мене це зачепило, адже, на жаль, багато хто так думає. Український бізнес часто відповідає, що старість «не продається», це «негарна картинка». Старим допомагати не модно. З ними працювати не перспективно. Це відпрацьований матеріал. І «старі діти» своєї держави опиняються викинутими на узбіччя.

Успішний світовий бізнес готовий з цим посперечатися. Люди похилого віку стають обличчями рекламних кампаній. Ролики з їх участю б’ють рекорди по переглядах. Бізнес інвестує e себе і в гідну старість. Бо в країні, де старість поважають, не страшно жити. У країні, де старість поважають, дідусі й бабусі отримують турботу і догляд у будинках престарілих. У країні, де старість поважають, не говорять, що старість – це минуле. Бо розуміють, що вона – майбутнє.

Ми починаємо програму «Гідна старість» не просто для того, щоб поміняти умови в будинках престарілих. Ми хочемо об’єднати людей і бізнес навколо поваги до старості і створення гідних умов для літніх людей в Україні. І будинки престарілих в Київській області – це перший крок. Вірніше, перші 8 кроків.

Що ми хочемо зробити:

  • Встановити кнопку виклику персоналу для кожного жителя будинку престарілих.
  • Відновити ліжка і постільну білизну.
  • Замінити залізні миски і чашки на склокерамічні, які не б’ються.
  • Закупити сучасні санітарні та специфічні побутові засоби.
  • Зробити косметичний ремонт і оновити основні комунікації.
  • Створити атмосферу домашнього затишку.
  • Облаштувати кімнати дозвілля.
  • Навчити персонал роботі з людьми похилого віку.

Ціна питання – близько 30 млн. грн. Гроші, які ми збираємо – НЕ пожертвування, а інвестиція. Інвестиція у гідну старість.

Ми зробили перші кроки і вже отримали перші результати. Ми замінили посуд в 4 геріатричних пансіонатах, в одному з 12 замінили ліжка, все постільні та лазневі приналежності. Попереду у нас ще довгий і нелегкий шлях. Step by step.

Якщо ви поділяєте наші переконання, ласкаво просимо в команду друзів Фонду.

Якщо ви хочете перерахувати кошти на нашу програму – вам сюди.

А ще ви можете підтримати нас і стежити за новинами на сторінці Фонду в Facebook.

BLOG.LIGA.NET