fbpx

BLACK BOX представляє літературу для незрячих і слабозорих дітей «Моя Україна»

16 грудня 2016 року в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ відбулася презентація з онлайн-трансляцією дитячої патріотичної літератури для незрячих і слабозорих дітей «Моя Україна».

У заході взяли участь Олеся Перепеченко, виконавчий директор ГС «Сучасний погляд», завідувач відділення соціальної реабілітації Київського міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, Дмитро Бондаренко, Голова Наглядової ради МБФ «Давай допоможемо», Генеральний директор Групи компаній «ЛІГА», Надія Красоткіна, поетеса, автор презентованої книги «Перлина душі – твоя мова», Сергій Васін, президент Громадського об’єднання незрячих фахівців «Реаресурс», чемпіон світу з шахів серед незрячих 2016 року.

Унікальність серії – у поєднанні рельєфно-крапкового шрифту Брайля та пласкодрукованого шрифту, що дозволяє читати одну книгу як незрячим дітям, так і дітям з глибокими порушеннями зору. Презентований проект є благодійною ініціативою та реалізовується винятково за кошти меценатів. У ході презентації провідні фахівці-тифлопедагоги, реабілітологи, представники профільних державних установ, громадських організацій та зацікавлені експерти обговорили питання:

  • Принципова перевага читання над прослуховуванням художньої літератури незрячими школярами;
  • Брак позакласної літератури шрифтом Брайля, актуальність поповнення бібліотек сучасними Брайлівськими книгами;
  • Патріотичне виховання українських школярів з інвалідністю по зору, забезпечення реабілітаційних закладів якісною українською книгою;
  • Соціалізація та соціальна реабілітація незрячих дітей шляхом створення рівних умов у доступі до актуальної художньої літератури;
  • Питання соціального захисту людей з інвалідністю.

Презентація покликана сформувати у громадськості позитивне сприйняття спеціальних видань та допоможе привернути увагу до важливості друку якісної української книги шрифтом Брайля як для дітей, так і для дорослих.

ГС «Сучасний погляд» є київським партнером всеукраїнського проекту «BLACK BOX», який МБФ «Давай допоможемо» реалізовує з 2015 року. Проект має на меті наповнити спеціалізованою літературою бібліотеки та школи для незрячих людей шляхом придбання принтерів Брайля у найбільші обласні центри України.

Проект передбачає організацію у різних містах України гала-вечерь для представників місцевої еліти, де відвідувачі не просто жертвують кошти на благодійність, а й на декілька годин занурюються у світ незрячих людей. Щоб доторкнутися до світу незрячих і отримати уявлення про те, що таке – жити у повній темряві, гостям пропонується повечеряти із зав’язаними очима. У 2015-2016 роках проект «BLACK BOX» з успіхом відбувся у Києві та Одесі. Загалом у рамках проекту було зібрано 644 020 гривень, на які закуплені принтери Брайля та програмне забезпечення для них, а також зроблено операції на очі 5 дітям. Зараз добігає кінця реалізація проекту «BLACK BOX Львів» – триває збір коштів для закупівлі принтера Брайля вартістю 265 200 гривень.

За матеріалами Пресс-центру ІА ЛІГАБізнесІнформ

|
Поділитися в соц. мережах: