fbpx

Ми не кажемо: «допомагаємо», а просто підтримуємо, щоб людина не почувалась приниженою — співзасновниця «Let’s help»

Ми не кажемо: «допомагаємо», а просто підтримуємо, щоб людина не почувалась приниженою — співзасновниця «Let’s help»

10 грудня фонд Let’s help проведе вже сьому хвилю Всеукраїнського флешмобу #letshelpbabusya.

Гостi Тетяна Курманова

Ми не кажемо: «допомагаємо», а просто підтримуємо, щоб людина не почувалась приниженою — співзасновниця «Let's help»
 Аудіозапис на сайті за посиланням  https://static.hromadske.radio/2019/12/hr-hh-19-12-07_bondarenko.mp3

Ольга Бондаренко  — співзасновниця благодійної організації «Міжнародний Благодійний Фонд «Let’s help», голова ради в Ліга Пенсія, радниця міністра соціальної політики.

Ольга Бондаренко: Флешмоб проводить благодійний фонд Let’s help разом із волонтерами з 2018 року. Виник він після того, як ми дізналися, що до 70 відсотків крадіжок в супермаркетах роблять люди поважного віку, яким не вистачає на життя. Ця акція, в першу чергу, має на меті привернути увагу суспільства та спонукати до конкретних дій політиків.

Щоб долучитися до флешмобу, можна зареєструватися онлайн за спеціальною формою чи зателефонувати у Фонд Let’s help. Потім потрібно отримати повідомлення від координатора Фонду із деталями та пройти інструктаж. Напередодні заходу отримати брендовану футболку #letshelpbabusya та гроші, які виділені Фондом, зустрітися/зв’язатися зі своїм партнером по локації. Перед флешмобом адреси магазинів не оголошуються в публічному просторі, щоб забезпечити неупередженість та отримати щирі враження бабусь та дідусів від приємної несподіванки під час проведення благодійної акції.

У день флешмобу волонтери зустрічаються на локації, яку отримали під час інструктажу та допомагають здійснити покупки та оплачують їх коштами МБФ Let’s help або, за бажанням, з власного гаманця.

Під час акції бажано зробити фото/селфі з дідусями та бабусями та опублікувати його з хештегом флешмобу #letshelpbabusya у соцмережах та поділитися своїми враженнями від участі.

Запрошуємо небайдужих людей взяти участь у флешмобі, у ньому традиційно беруть участь відомі люди, лідери думок і громадські діячі. Попередні флешмоби підтримали Наталія Могилевська, Дар’я Малахова, Ольга Навроцька, Marko Halanevych (Dakhabrakha).

Бабусі і дідусі рідко просять щось купити. Реакції людей похилого віку завжди дуже різні  хтось довго дякує, плаче, обіймає та цілує волонтерів, інші з недовірою відходять. Дуже часто доводиться вмовляти їх вибрати те, що їм дійсно хочеться.

Усі регіони України долучилися до флешмобу #letshelpbabusya. З 2018 року до акції долучилося більше ніж 700 волонтерів, понад 35-ти міст і сіл України. Охоплено 424 супермаркети, оплачено 32 221 чеки.

У грудні команда фонду Let’s help буде вітати з Різдвяними святами своїх підопічних в геріатричних пансіонатах України. Після старту акції з 14 грудня відвідувачі торговельного центру Ocean Plaza можуть обрати на ялинці прикрасу з мрією бабусі чи дідуся, придбати для них подарунок та покласти в спеціальний Різдвяний бокс. Усі подарунки ми будемо розсилати по геріатричних закладах України.

Матеріал на сайті hromadske.radio