fbpx

“Допоможемо бабусі”: Вінниця долучиться до Всеукраїнського благодійного флешмобу

“Допоможемо бабусі”: Вінниця долучиться до Всеукраїнського благодійного флешмобу

21:14
Автор: Юлія Плахтій

10 грудня по всій країні та у Вінниці зокрема відбудеться Сьомий Всеукраїнський флешмоб #letshelpbabusya. В його рамках волонтери додаватимуть кошти до оплати чеків дідусів та бабусь, які купуватимуть продукти в супермаркетах. 

Як зазначено на сайті Міжнародного благодійного фонду “Let’s help”, мета флешмобу – привернення уваги суспільства до критичної ситуації, в якій опинилися самотні літні люди України. Таку акцію влаштовують вже два роки поспіль, а у Вінниці – втретє.

Представники Фонду розповіли Vежі, що в рамках флешмобу з 10:00 в кожному супермаркеті (про які саме магазини йдеться – не розголошується) чергуватиме по два волонтери, які визначатимуть бабусь та дідусів, котрі очевидно потребують допомоги. Волонтер пропонуватиме їм доплатити певну суму, щоб людина могла купити те, що хочеться. Йдеться про суму від 100 до 300 гривень на людину, втім у Фонді кажуть, що часто волонтери докладають власні кошти.

Якщо людина відмовлятиметься від допомоги, але волонтер розумітиме, що вона її дійсно потребує, то він все ж “наполягатиме”. Представники Фонду кажуть, бабусі та дідусі досить часто соромляться приймати чиюсь допомогу.

Після оплати волонтер має забрати чек для звітності, сфотографувати продукти, які він оплатив, а в ідеальному випадку – зробити селфі з “отримувачем” допомоги. Світлину потрібно буде опублікувати в соціальних мережах з хештегом флешмобу #letshelpbabusya.

Фото зі сторінки у Фейсбук голови Правління Фонду Ольги Бондаренко

У Фонді пояснюють, що загалом по країні на цю хвилю флешмобу планують витратити від 70 до 100 тисяч гривень, а якщо рахувати на один магазин – це близько тисячі гривень. Ці кошти були раніше зібрані фондом завдяки благодійним внескам. За попередні шість хвиль флешмобу було витрачено близько 470 тисяч гривень.

“Близько 300 000 пенсіонерів України щомісяця отримують мінімальну пенсійну виплату в розмірі 1 564 гривні (з грудня 2019 мінімальна пенсія складатиме 1 638 гривень). При цьому бабусі та дідусі повинні зі своєї пенсії оплачувати комунальні послуги, купувати продукти, ліки” – пишуть в анонсі організатори.

Раніше було оголошено реєстрацію учасників, які мають допомагати бабусям та дідусям в супермаркетах та бути при цьому у фірмових футболках Фонду. Нині реєстрацію закрито, але досі охочі можуть ще звертатися до Фонду, щоб так само долучитися, але з єдиною відмінністю – вони не отримають фірмових футболок.

Для цього потрібно звернутися до Фонду (телефон (044)221-61-21) або до фахівця зі зв’язків із громадськістю Фонду Тетяни Курбатової (063 605 69 66). Представники Фонду закликали допомагати дідусям та бабусям й поза флешмобом.

Також можна допомогти шляхом переказу коштів онлайн, що будуть спрямовані на оплату покупок бабусь та дідусів. Після флешмобу Фонд оприлюднить відповідний звіт на своєму сайті.

До флешмобу постійно долучаються відомі люди. Наприклад, раніше акцію підтримали Наталія Могилевська, Дар’я Малахова, Ольга Навроцька, Марко Галаневич (Dakhabrakha), співак і модель Самвел Туманян, журналістка Катерина Венжик. Знаменитості докладали й власні кошти. Наприклад, згаданий Марко Галаневич власними коштами оплачував набори продуктів, вартістю 400-500 гривень кожен.

У сьомому флешмобі беруть участь волонтери з 35 міст та містечок України: Київ, Полтава, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Одеса, село Калита, с. Шевченково, с. Семиполки (Броварський район Київської області), Умань, Дніпро, Черкаси, Золотоноша, місто Любашівка (Одеська область), Бердичів (Житомирська область), Харків, Кропивницький, Вінниця, Ужгород, Суми, Львів, Дрогобич, Херсон, Луцьк, Нововолинськ, Бердянськ, Миколаїв, Запоріжжя, Южноукраїнськ, Немирів, Турійськ (Волинська область), Маріуполь, Чернівці, м.Долина, Івано-Франківська область, Рівне та інші.

Флешмоб проводить благодійний фонд Let’s help з 2018 року. За цей час до акції долучилося більше ніж 700 волонтерів, з понад 35-ти міст і сіл України.
Фонд Let’s Help був створений в 2015 році сім’єю Бондаренко, засновниками ГК «ЛІГА», яка з 1991 року працює на ринку України. Засновники Let’s Help покривають всі адміністративні витрати фонду. 100% благодійних внесків фонд витрачає на реалізацію благодійних програм «Гідна старість», «Універсальне середовище», флешмоб #letshelpbabusya та інших.

Нагадаємо також, з нагоди новорічних свят для дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштують масштабну благодійну акцію “Vinnytsia Charity Days 2020”. Нині шукають людей, які погодяться влаштувати для малечі свято.

Матеріал на сайті vezha.vn.ua